Jak urządzić uniwersalny pokój gościnny?

W przypadku, gdy dysponujemy odpowiednio dużą powierzchnią mieszkania czy domu to z pewnością myślimy o urządzeniu pokoju gościnnego.

Czasem pewne sytuacje życiowe sprawiają, że pojawia się konieczność przenocowania naszego gościa na krótszy lub dłuższy czas. W każdym przypadku na pewno chcielibyśmy, aby nasz gość czuł się u nas komfortowo i swobodnie. I choć cały dom urządzamy zawsze według naszego indywidualnego gustu to w przypadku pokoju gościnnego musimy znaleźć złoty środek i urządzić go tak, aby każdy nasz gość czuł się w nim dobrze.

Pokój gościnny – kolorystyka

Najważniejszą rolę w pokoju gościnnym będzie odgrywała kolorystyka. Warto wybrać spokojne odcienie takie jak biele, beże, czy jasne szarości, a unikać ostrych i mocnych kolorów takich jak na przykład czerwień.

Natomiast kolorystykę pokoju gościnnego warto ożywić poprzez dobór kolorowych dodatków. Zbyt agresywne kolory mogą sprawić, że nasi goście będą budzili się w złym nastroju, zmęczeni lub będą czuli się przytłoczeni. Podobnie jest również z meblami. Wybierając te do pokoju gościnnego warto postawić na klasyczne modele, które zawsze będą na czasie.

Pamiętajmy, że meble w pokoju gościnnym są mniej eksploatowane niż te znajdujące się w innych pokojach, dlatego przy zakupie warto pomyśleć nad nieco droższymi modelami o wysokiej jakości wykonania. Serwis portalu www.domonline.pl podkreśla, że nasi goście, choć będą bywać u nas sporadycznie to jednak mogą potrzebować różnego rodzaju szafek i półek w celu swobodnego rozłożenia swoich rzeczy w czasie pobytu u nas.

Miłe akcenty w pokoju gościnnym

Przy urządzaniu pokoju gościnnego warto również pomyśleć o dodatkach takich jak koc, poduszki, szafka przyłóżkowa lub dobrze zaciemniające rolety. Wszystkie te rzeczy dodadzą komfortu i wygody naszemu gościowi. A w efekcie końcowym pozytywnie wpłyną na całokształt wrażeń z pobytu u nas.