Czy narożnik to dobra propozycja do salonu?

Narożnik na nóżkach to elegancki mebel, który poniekąd ułatwia sprzątanie. Nie będzie tu jednak mowa o wykonywaniu porządków. Lepiej skupić się na tym, gdzie taki modny mebel można ustawić? Pierwsza myśl – pokój dzienny. To fakt, że w takim miejscu tego rodzaju mebel doskonale się odnajdzie. Warto jednak dokładnie przeanalizować miejsce, gdzie narożnik zostanie ustawiony. Po to, aby zyskać pewność, że w salonie zachowa się swobodę komunikacji – niezależnie od tego, o której stronie będzie mowa.

Gdzie ustawić narożnik?

Pusty salon będzie wydawać się przestronnym miejscem, gdzie można postawić wiele mebli. Z czasem jak zacznie ich przybywać, człowiek dopiero orientuje się, jak taka właśnie przestrzeń zaczyna się kurczyć. Nie ma więc co zbytnio się rozpędzać z wielką ilością sprzętów w tym pomieszczeniu. Aranżację salonu należy rozpocząć od tego, aby znaleźć miejsce na narożnik na nóżkach. Będzie to takie centrum od którego odbiegać będą poszczególne „linie”. M.in. te, które mogą prowadzić nie tylko do telewizora, ale także na taras. Trzeba zadbać o to, aby narożnik z nóżkami nie stanowił przeszkody, wysyłając zaproszenie do odpoczynku.

Środek salonu

Często narożnik na nóżkach stawia się na samym środku pokoju dziennego. Tak, jest to dobra propozycja. Ale tylko i wyłącznie do tych miejsc, które są naprawdę przestronne. Nie ma co szaleć z taką propozycją, jeżeli ma się do czynienia z mieszkaniami w mikroskopijnych rozmiarach. W dużym salonie narożnik będzie w stanie podzielić pomieszczenie na dwie części. W jednej z nich znajdować się może typowa przestrzeń wypoczynkowa. W drugiej np. jadalnia, czy też home office. Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego jakie potrzeby będą mieli użytkownicy.

Miejsce pod ścianą

Narożnik z nóżkami najczęściej stawia się pod ścianą. Którą? To wszystko zależne jest od powierzchni pomieszczenia, jak również jego kształtu. Trzeba przyznać, że jest to ergonomiczna propozycja, jaka pozwoli na pozyskanie dużej przestrzeni do wykorzystania. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, aby długi bok narożnika w całości przylegał do ściany. Krótki bok może przylegać, ale nie musi. Wszystko zależne jest od tego, z jakim rozkładem pomieszczenia ma się do czynienia.

Nie trzeba się jednak niczego obawiać, ponieważ każda osoba znajdzie miejsce dla swojego narożnika. Do wyboru są takie zwykłe narożniki, jak również te, które dodatkowo posiadają funkcje spania. Dzięki tej drugiej pozycji można pozyskać dodatkowe miejsce noclegowe. W szczególności, jeżeli ktoś często miewa gości.