Kostka brukowa – jej mycie oraz konserwacja

Granit można łatwiej czyścić sodą oczyszczoną i wodą, podczas gdy marmur i wapień są bardziej porowate niż kostka brukowa. Zaleca się, aby nie stosować obu tych metod czyszczenia na tym samym spirytusie, tylko w zależności od wytrzymałości kamienia. Aby oczyścić te kamienie i nadać im naturalny połysk, należy używać zmywaków do wody, a nie mydła. Do ulepszania drogi używa się kostki brukowej, budując ją czystszą, głębszą i dłuższą, a płyty chodnikowe są wykorzystywane do zupełnie nowych chodników. Materiały takie jak zaprawa murarska, łamany i frezowany kamień z dodatkiem cementu, tworzące mieszankę o nazwie Mata Brukowa. Początkowo jest on umieszczony z drewnianych ram, które zostały umocowane w odpowiedniej pozycji za pomocą kalenic lub koralików biegnących w przybliżeniu zgodnie z regularnymi liniami budowlanymi podanymi na planie chodnika.

Kostki brukowe mają kilka unikalnych cech ze względu na sposób ich wykonania. Początkowo układano je na żwirze i ziemi, ale obecnie większość kostek brukowych wykorzystuje beton do zapewnienia stabilności konstrukcyjnej. Jednym z materiałów, z którego często tworzy się kostkę brukową, jest wapień. Wapień to kruszywo, które wciąż zawiera wiele pozostałości muszelek, zwanych skamieniałościami. Skamieliny można znaleźć rozproszone po całym agregacie, co daje archeologom szereg wskazówek na temat rodzaju klimatu, w którym w przeszłości był zamieszkiwany obszar.

Nowoczesna kostka brukowa wykonana jest z betonu utwardzonego wokół rdzenia. Różnych kolorów i rozmiarów zazwyczaj nie da się uzyskać dzięki projektom oryginalnych kostek brukowych. Mycie myjące to proces rewidowania wielkości, kształtu i koloru płyt kamiennych. Metoda zazwyczaj obejmuje wlewanie do komór dyspergujących mieszaniny wody, mydła, detergentu i środków czyszczących zawierających głównie sól alkaliczną. Celem tego mycia jest zmywanie wszelkich agregatów cementowych przed rozpoczęciem szorowania w celu usunięcia brudu z kamieni i wyjaśnienia ich wyglądu. Wpływ pogody: pranie było szeroko oceniane przez czynniki pogodowe jako przyjazne dla środowiska, ponieważ oczyszczanie wody deszczowej rozkłada się i z czasem ładuje swoje naturalne materiały naturalnymi elementami regolitu.