Wynajem mini żurawia – zalety i zastosowania

Mini żuraw to maszyna wykorzystywana do wielu prac budowlanych i remontowych. Urządzenie to ma niewielkie gabaryty, dlatego łatwo mieści się nawet w trudno dostępnych przestrzeniach. Do jakich prac używa się mini żurawi? Poznaj najważniejsze zalety tej maszyny.

Mini żuraw… czyli wygoda i mobilność

Mini żuraw ma znacznie mniejsze wymiary niż standardowe maszyny budowlane. Dzięki temu urządzenie to cechuje się dużą mobilnością. Umożliwia wykonywanie prac w trudno dostępnych przestrzeniach. Na rynku znaleźć można różne modele mini żurawi, których maksymalny udźwig wynosi nawet 5 t.

Gąsienicowe mini żurawie

Mini żurawie są dostępne między innymi w wersji gąsienicowej. Takie pojazdy mogą poruszać się po delikatnym podłożu, bez ryzyka jego uszkodzenia. Żurawie na gąsienicach są używane m.in. w muzeach, galeriach czy budynkach sakralnych. Stosuje się je też na zewnątrz, zwłaszcza w sytuacji, gdy teren jest nierówny.

Mini żuraw do prac budowlanych

Mini żuraw sprawdza się doskonale przede wszystkim podczas realizacji prac budowlanych. Urządzenie tego typu jest stosowane przy działaniach:

  • montażowych,
  • wyburzeniowych,
  • remontowych,
  • relokacyjnych.

Mini żurawie często są wykorzystywane do montażu prefabrykatów. Sprawdzają się podczas wznoszenia konstrukcji stalowych czy drewnianych. Dzięki nim możliwe jest też umieszczenie elementów konstrukcyjnych w środku budynku – mówi specjalista z firmy Gizo oferującej mini żurawie na wynajem.

Mini żuraw do prac remontowych 

Podnośnik przegubowy przy obiekcie przemysłowym

Mini żurawie znajdują zastosowanie również przy pracach remontowych, zwłaszcza we wnętrzach budynków, które cechują się ograniczoną przestrzenią. Maszyny te są używane m.in. do podnoszenia klimatyzatorów, dachów czy paneli. Sprawdzają się też podczas renowacji elewacji, gdy konieczne jest zamontowanie ciężkich elementów, których nie da się wynieść w koszu klasycznego podnośnika.

Mini żurawie w przemyśle

Mini żurawie najczęściej są wykorzystywane przy pracach remontowo-budowlanych, jednak niekiedy korzysta się z nich także w przemyśle. Służą do przenoszenia i obsługi ciężkich towarów na liniach produkcyjnych.

Wynajem mini żurawia

Jeśli potrzebujesz mini żurawia do prac budowlanych lub remontowych, które mają trwać przez krótki czas, doskonałym wyborem jest wynajem takiej maszyny. Rynek rentalowy oferuje szeroki wybór urządzeń, różniących się od siebie gabarytami, rozwiązaniami technologicznymi czy maksymalnym udźwigiem. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie odpowiedniej maszyny do aktualnie wykonywanych zadań w bieżących realizacjach.

Wynajem mini żurawia to także wygoda. Transport sprzętu pod wskazany adres i jego przeglądy przed UDT to obowiązki wypożyczalni. W razie awarii urządzenia najemca może również liczyć na dostarczenie egzemplarza zastępczego, co pozwala na uniknięcie przestojów w pracy.

Kiedy warto zdecydować się na wynajem mini żurawia?

Wynajem mini żurawia to doskonałe rozwiązanie dla firm, które korzystają z takiego urządzenia raz na jakiś czas. Sprawdzi się też w przypadku początkujących przedsiębiorstw, które nie chcą inwestować dużych sum we własny sprzęt. Wynajem to także okazja na przetestowanie kilku modeli żurawi w krótkim czasie. Taki sprzęt można bowiem wypożyczyć na kilka tygodni, a po tym czasie zdecydować się na inny wariant.

Szukasz mini żurawia do wynajęcia? Postaw na ofertę doświadczonej firmy rentalowej – możesz liczyć na fachowe doradztwo, atrakcyjne warunki  i elastyczność współpracy oraz zawsze sprawne, gotowe do pracy od ręki, bezpieczne i nowoczesne maszyny.