Trendy w sklepach meblowych w 2024 roku

Modnie i estetycznie urządzone mieszkanie jest przedmiotem marzeń wielu Polaków. Jeżeli masz już własne M, koniecznie zadba o odpowiednie umeblowanie. Jakie trendy w zakresie mebli są teraz najsilniejsze? Czy warto się kierować, myśląc remoncie salonu, a na co postawić urządzając sypialnię? O tym wszystkim w dzisiejszym artykule.

Naturalizm i wygoda – wyznacznik modnych mebli na 2024 rok

Jeżeli chodzi o aktualne oraz przyszłe trendy to nadal bardzo na czasie są szafki drewniane oraz imitujące drewno. Silną tendencją są też białe meble do salonu i sypialni. Jasna kolorystyka zdecydowanie króluje w salonach meblowych, ponieważ to właśnie beże, jasne brązy, delikatne szarości, rozbielone zielenie i lawendy składają się na trendy 2024 roku. Kluczem do modnych mebli jest przede wszystkim ich maksymalnie naturalny wygląd oraz komfort użytkowania. Mieszkanie ma wyglądać bardzo wygodnie i domowo.

W salonach meblowych pierwszy prym wiodą przede wszystkim sofy, które aż zachęcają do tego, aby na nich usiąść. Wiele z nich ma wygodne, dłuższe nóżki, które ułatwiają sprzątanie, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Środowisko naturalne ma duże znaczenie w aktualnych trendach, dlatego też bardzo na czasie jest nie tylko samo drewno, ale również różnego rodzaju plecione fotele. Wiele ciekawych mebli, które w 100% wpisują się w trendy na 2024 rok znajdziesz tutaj https://meblejawor.com.pl/.

Meble nie tylko dla rodziców, czyli obłe kształty w trendach

Obecnie bardzo na czasie są również meble z obłymi kształtami. Chodzi o to, że geometria i mocno zaznaczone kanty wyszły z mody i teraz o wiele lepszym wyborem są zaokrąglenia. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie szczególnie dla młodych rodziców, którzy mają małe dzieci. Ten trend jest widoczny nie tylko jeżeli chodzi o szafki, stoły czy regały, ale również przy produkcji krzeseł czy łóżek. Takie meble nie tylko są o wiele bezpieczniejsze od tradycyjnych dla najmłodszych członków rodziny, ale również wnoszą do wnętrza o wiele więcej domowego i rodzinnego charakteru. Nawiązuje to do komfortu, który wraz z naturalnością wiedzie pierwszy prym w aktualnych trendach wnętrzarskich na rok 2024. Najbardziej pożądanym stylem we wnętrzach na 2024 rok jest styl Japandi, który łączy w sobie skandynawskie zamiłowanie do wygody i komfortu oraz minimalizm japoński. Bardzo ważne przy urządzaniu mieszkania jest tutaj zadbanie o odpowiednią kolorystykę – powinna być możliwie jasna i… ograniczona. Tak, stawiamy tutaj na biele, beże, zielenie oraz jasne brązy.